Национальный форум «Обращение с отходами в Украине: законодательство, экономика, технологии». 24-25 октября 2013 г.

Целью Форума является содействие привлечению инвестиций и инноваций, реализация экологически дружественных, ресурсо-и энергоэффективных технологий, разработка рекомендаций для комплексного решения муниципальных и региональных проблем в сфере обращения с твердыми бытовыми отходами, содействие сотрудничества органов государственной власти, местного самоуправления, общественных организаций, науки, бизнеса, формирование нормативно - правовой базы в сфере обращения с отходами налаживание и укрепление международного сотрудничества, охраны окружающей среды, внедрения принципов устойчивого развития в Украине.

Подробнее ознакомиться с форумом можно на его официальном сайте - vidhody.org.ua

Далее представленн один из докладов форума...

Необхідність об’єднання зусиль влади, громадськості та бізнесу для збереження довкілля


Недава О. А.

Глава наблюдательного совета ТОВ "Надра Луганщини"


Більшість політичних, економічних, соціальних, екологічних проблем, що постали сьогодні перед Україною, пов’язані з кризою, зумовленою ставленням суспільства до природи. Серед них особливо гострими є виснаження природних ресурсів, деградація довкілля.

Україна посідає одне з перших місць у світі за рівнем споживання енергії, води та інших ресурсів на одиницю ВВП, обсяги промислових відходів на душу населення перевищують аналогічні показники багатьох країн світу.

Водночас, країна має значні й різноманітні природні ресурси, які протягом тривалого історичного періоду зазнавали масштабної експлуатації. Внаслідок цього ресурси значною мірою вичерпані та деградовані й потребують дбайливого ставлення та ощадливого використання. Особливо це стосується земельних, водних і лісових ресурсів. Україна вкрай неефективно та витратно споживає більшість з них.

В Україні склалася катастрофічна екологічна ситуація, пов’язана з накопиченням побутових та промислових відходів. Щороку в країні утворюється близько 15 млн т твердих побутових відходів (далі – ТПВ), з них лише 5% відсортовують, і 95% захоронюють на полігонах, половина з яких є несанкціонованим, хоча слід зазначити, що легальні полігони не відповідають елементарним екологічним вимогам.

В Україні триває практика прийняття економічних, соціальних, технологічних і екологічних рішень без необхідного поєднання їх в єдину комплексну систему на основі стратегії збалансованого (сталого) розвитку. У національні, регіональні та секторальні програми та плани поки що не інтегровано екологічну складову. Це стосується і рішень органів влади, і бізнес-структур.

Тому дотримання ідей корпоративної соціальної відповідальності сьогодні є вкрай актуальним. Відповідальність тих, хто приймає бізнес-рішення, за середовище, на яке ці рішення впливають, має бути інтегрована у поточну діяльність кожної організації, кожного підприємства.

Корпоративна соціальна відповідальність є добровільною діяльністю компаній приватного і державного секторів, спрямованою на дотримання високих стандартів виробничої діяльності, соціальних стандартів, мінімізацію шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Така діяльність спрямована на досягнення компаніями ділової досконалості та якості в організації виробництва. Ці аспекти переважно регулюються міжнародними стандартами серії ISO.

В сучасних умовах соціально відповідальна діяльність бізнесу є загальноприйнятим правилом, якого дотримується значна кількість великих, середніх і навіть малих компаній в усьому світі. З огляду на надзвичайну суспільну та економічну користь, що містить у собі соціальна відповідальність бізнесу, питання її розвитку належать до сфери особливої уваги органів державної влади багатьох країн та провідних міжнародних організацій.

В Україні інститут корпоративної соціальної відповідальності перебуває лише на етапі становлення. Однак, як свідчить досвід розвинутих країн, саме соціальне інвестування сприяє формуванню нових конкурентних переваг, зростанню рівня ділової репутації та капіталізації компаній.

Розвиток корпоративної соціальної відповідальності вітчизняним компаніям слід розпочинати з вибору найперспективніших форм соціального інвестування, які перебувають у руслі довгострокового інтересу компанії.

Пропонуємо у своїй діяльності враховувати принципи збалансованого (сталого) розвитку, який охоплює три аспекти: економічний, екологічний та соціальний.

Ми вважаємо, що всі ці три аспекти мають розвиватися одночасно й безупинно, щоб суспільство рухалося в майбутнє, даючи можливість бізнесу зростати, а громадянам – задовольняти свої потреби, зберігаючи при цьому природні екосистеми.

Світові ринки вже прийняли цю парадигму, а заінтересовані особи розраховують на відповідні зобов'язання з боку корпорацій.

В українських бізнесових колах розуміння важливості соціального аспекту збалансованого розвитку поряд з екологічним і економічним аспектами теж має вийти на перший план.

Відповідно до Глобального договору ООН, добровільної міжнародної ініціативи, яка об’єднала компанії з агенціями ООН, робочою силою та громадськістю для підтримки універсальних соціальних принципів та принципів захисту навколишнього середовища, три принципи з десяти стосуються довкілля:

Принцип 7: Бізнес має підтримувати обережний підхід до захисту навколишнього середовища.

Принцип 8: Бізнес має вживати заходів на підтримку посилення екологічної відповідальності.

Принцип 9: Бізнес має заохочувати розвиток та поширення екологічно безпечних технологій.

На нашу думку, прийняття цих принципів корпоративної соціальної відповідальності не тільки приносить вигоду суспільству, а й допомагає компаніям поліпшити їхній імідж, підвищити конкурентоспроможність і вдосконалити систему управління ризиками.

Ми маємо сприяти реалізації державної екологічної політики у сфері поводження з відходами, координації зусиль щодо охорони довкілля, гарантування екологічної безпеки, раціонального використання та відтворення природних ресурсів шляхом укладання Меморандуму про співробітництво між органами державної влади, місцевими громадами та бізнесовими структурами.

 

  • Строительство заводов

    Проект предполагает строительство заводов по производству энергетических пеллетов а также обеспечение данного завода собственным сырьем – энергетической вербой.

    Земельный фонд проекта – 2 000 га, расчетная производственная мощность завода – 24 000 т/год.

    Читать подробнее
  • Новый полигон ТБО

    По оценкам экспертов, на сегодняшний день общий объем отходов в Украине составляет около 36 млрд. тонн. Луганск является одним из первых городов в стране, в котором была внедрена система утилизации биогаза, также наш город занимает лидирующие позиции в переработке твердых бытовых отходов.


    Читать подробнее
  • Альтернативная энергетика

    Компания ООО «Аграрное Содружество» приступила к реализации проекта по использованию энергетической вербы (Salix Viminalis). Проект предполагает строительство заводов по производству энергетических пеллетов а также обеспечение данного завода собственным сырьем – энергетической вербой.

    Читать подробнее
  • HYUNDAI, IVECO, RENAULT...

    ...ASTRA, CATERPILLAR, NEW HOLLAND, и др. Эта высокопроизводительная   техника была приобретена для проведения масштабных строительных работ, таких как: строительство и реконструкция дорог, ремонта аэропортов, реконструкций трамвайных линий.


    Читать подробнее